Práce s mapou ve vektorovém editoru

 

Ve vektorovém editoru jsem několikrát zkusila využít mapu.

 

Mapa země

 

Jeden rok jsme opravdu tvořili mapu. Základem je práce s vrstvou (hladinou), bez ní by bylo vše mnohem komplikovanější. Do nejspodnější jsme umístili „opravdovou“ mapu, do další  jsme vytvořili vlastní tvar mapy nástrojem Křivky. Pak vrstvy s horami a řekami, tady lze využít duplikování značek a do horní vrstvy pak města. Průběžně je vhodné pracovat s průhlednosti a zneviditelňováním/zamykáním vrstev. Na závěr jsme dospodu vložili jednobarevné pozadí. Naše práce vznikaly v Zoneru Callisto, ale rozhodně to není podmínkou.Ukázku si můžete stáhnout. 

 

Úplně první inspirací mi byl obrázek map na webu Inkscape, ale tvorba vlastních map nepřinesla dobré výsledky. Nějak dětem chyběla fantazie a nápady. Škoda.

 

Mapa metra

 

Tenhle nápad není z mé hlavy, ale narazila jsem na něj kdysi při courání na webu nahttp://www.animalsontheunderground.com/ . Do spodní vrstvy jsme vložili mapu velkého metra, v tomto případě z Londýna a uzamkli ji. V další vrstv křivkami vytvarovali zvíře, které našli. Protože to nemusí být jednoduché, tak jsem mapu dala k dispozici už předcházející hodinu a jedno či dvě zvířata ukázala.

Gal101_obr1184581521_102Gal101_obr1184581522_109Gal138_obr1212687373_122Gal138_obr1212687374_46

A proto??e mapy lze d??lat r??zn??, tak se m????ete podívat na další mo??nosti na webu Pavla Hodála http://www.tybrdo.cz/vektorove-mapy

Označeno tagem , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s