Web Učte s námi – www.uctesnami.cz

To zase byla akce! Tohle na Pepouších miluju – tu akčnost, ten drive, ten fofr, ty věci, které vzniknou z jedné věty.

Lidka se zmínila, že by ráda propagovala různé činnosti víc, ale že vlastně neví, jakou webovou adresu dát. Naše věci a akce máme roztroušené na mnoha místech a pro „cizí“ je to vlastně nepřehledné. A měla pravdu. A že by to vlastně chtělo jedeno místo.

Pro nás společný prostor je web, tak to musí být webové stránky. Celkem rychle jsme se shodli při diskusi na G+, že doména bude víc než vhodná, ale hosting už nutný není. Na druhou stranu, většina z nás nějaké stránky či blog udržuje a tak by měl být ten nový pokud možno bezúdržbový. Prostě takový, aby na něm novinky naskakovaly samy.  Prostředí, které většina zná a bylo první po ruce, byly weby, dar to přítele Gůgla. Abychom se přesvědčili, zda jsme se rozhodli správně, tak Pavlína založila takový cvičný na svém účtu a ostatním nasdílela a začali jsme tvořit vlastní strukturu a podstránky a řešit, jak vložit RSS kanály či náhledy různých stránek.

Současně s tím probíhala diskuse nad doménou. Ve sdíleném textovém dokumentu na mém účtu se navrhovalo i zavrhovalo, škrtalo, hodnotilo, komentovalo, až nakonec vykrystalizovalo jméno domény www.uctesnami.cz . Bylo skvělé sledovat, jak bliká současně třeba pět barevných čtverečků v rohu a dokument se mění.

Pak přišla Slávkova chvíle a zařídil jak doménu, tak převod webu od Pavlíny na naši novou doménu. Ten cvičný web jsme totiž zvládli tak vypiplat a zaplnit, že bylo škoda začínat znovu. S novými stránkami pak přišly i další nápady, třeba Lenčin s mapou. Nebo ještě nezrealizovaná fotogalerie.

Myslím, že tahle akce byla velká paráda. Spolupráce na dálku fungovala bezvadně, využili jsme různé prostředky, vyřešili jsme všechny drobné potíže, které se objevily, pomohli si s nejasnostmi. A docela mne celý rozsah překvapil. Myslím, že to byl skvělý nápad a můžeme být na sebe pyšní.

A vůbce nepochybuji, že se časem zase někdo, jen tak mimochodem, o něčem zmíní a vrhneme se zase na něco nového, jak hladoví vlčáci. 

Takže pokud neznáte, tak se podívejte na www.uctesnami.cz a přidejte se.

PS. Nechtěla jsem z článku udělat telefonní seznam, proto jsem nejmenovala všechny, kteří se zapojili. Stačí ale nahlédnout na web a začíst se.

Reklamy
Označeno tagem

6 thoughts on “Web Učte s námi – www.uctesnami.cz

 1. pavkahu píše:

  Jsem moc ráda, že tahle „hurá akce“ opět dopadla perfektně. Díky za tento článek.Snad bych ještě dodala, že i při této tvorbě jsme se učili navzájem. Nikdy by mě třeba nenapadlo vkládat do webu náhled jiné stránky. Také jsem neuměla vytvořit v mapách svou značku – i tož jsem si nechala poradit. Naopak jsem zase pomáhala vychytat jiné potíže, na které narazili ostatní. Tohle „učení mimoděk“ je nad všechny zkušenosti.A proto pozvedávám hlas a křičím: „Přijďte, kdo nezažije, neuvěří!“

 2. kovlud píše:

  Mně připadá úžasné, kolik z nás se zapojilo od začátku do konce. Něco jsem začala a následovala smršť, kdy ostatní navazovali na to, co udělali jiní, upravovali a radili. (A taky jsem neuměla vložit svou značku do mapy.)

 3. Jitka Rambousková píše:

  A jako perličku by šlo ještě doplnit, že tohle všechno se konalo o prázdninách 😀

 4. Hanka píše:

  Bylo to úžasné!!! Díky, jsem moc ráda, že jsem mezi vámi=námi 🙂 nebýt přímo u toho, nevěřila bych tomu!

 5. Daya píše:

  O víkendu se na to vrhnu a budu taky učit s vámi.

 6. Slávek píše:

  No, bylo to super. Už jsem sice ty prázdniny neměl, ale byl to prima osvěžovací akce, odpočinek od rodícího se rozvrhu školy. A ten synergický efekt, to byla prostě fontána nápadů. Kdo nezažil, ten tomu neuvěří. Díky, díky, díky všem. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy