Mobilní zařízení jako tablet aneb Na systému nezáleží

Mezi mnoha a mnoha programy na ovládání počítače na dálku mne zaujal Remote Mouse, který najdete na http://remotemouse.net/.

Photo_15

K využití potřebujete mít nainstalovaný a spuštěný prográmek (http://remotemouse.net/downloads/RemoteMouse.exe) na počítači, který chcete ovládat „tabletem“ a na mobilním zařízení zase část pro ovládání, která vám z něj „tablet“ udělá. Můžete si vybrat iPhone, iPad http://goo.gl/uiHTW či Android http://goo.gl/9byaD . Podmínkou je, že obě zařízení musí být na stejné sítí, chcete-li musí být připojené ke stejné wi-fi. 

Jak vše dáte do provozu? Pustíte část na PC, pokud používáte často, můžete zvolit v nastavení volbu AutoRun a program se pustí automaticky při startu PC. Pak pustíte program na mobilním zařízení a buď využijete AutoConnect, aby zařízení samo vyhledalo PC nebo můžete IP adresu počítače zadat ručně, ale to většinou není nutné.

A to je vlastně vše, pak už se na obrazovce objeví plocha jako tablet a můžete využít i klávesnici. Pro Android je klávesnice součástí free verze, pro iPad je klávesnici nutno dokoupit. Co chcete ovládat, můžete upřesnit v nastavení.

Pro Android je vše zcela identické. Původně jsem chtěla natočit ukázku, ale řada videí na YT funkce pěkně ilustruje. (Věřte, že současně natáčet práci na zařízení a ještě pohyb kurzoru na monitoru není vůbec jednoduché.)

(Od cca 2 minuty je pěkně vidět vlastní ovládání.)

Reklamy
Označeno tagem , ,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Reklamy