Jak jsem ukazovala bookmarklety

Taky máte tak „rádi“ pozdně odpolední vyučovací hodiny, kdy vám do učebny praží slunce, všichni mají myšlenky na něco úplně jiného a ještě třetina třídy chybí? Přece jenom je škoda hodinu úplně vypustit, ale brát něco zásadního taky nejde, tak jednu takovou jsem využila na ukázku bookmarkletů.

Ve třídě je NIKDO neznal, vůbec netušili, o čem mluvím. Takže dostali příkaz si pustit Firefox či Chrome a šli jsme na to.

Začali jsme od http://www.printfriendly.com/ a ukázali jsem si, co to vlastně je a jak bookmarklet nainstalovat a spustit. A snadné uložení stránky do pdf, je taky dobrá služba. Pak jsme vyzkoušeli (mé oblíbené) http://www.curate.us/ a rovnou zkusili cvičně vložení kódu do blogu na http://kidblog.org

Pak jsem zkusili stažení videa pomocí http://www.keepvid.com/. Tady jsme se zdrželi, protože z nich začali padat jejich způsoby a taky jsme dali pár slov o autorských právech. 

Na popis zajímavých stránek jsme si ukázali http://markup.io/, to už dávno věděli, co na stránce hledat a jak se k bookmarkletu chovat. Na závěr jsem ještě vytáhla http://dotepub.com/, protože se ukázalo, že někteří s čtečkami pracují a tuší, k čemu by jim podobná věc mohla být. 

A když jsem se chtěla dost k http://pinterest.com/ a ukázat, jak využívají bookmarklet podobné weby, tak nám zazvonilo.

Nakonec jsem měla z hodiny hodně dobrý pocit, protože odezva byla víc než kladná. Adresy služeb si ofocovali a opisovali a ozývaly se i věty „To budu používat!“ 

 

Reklamy
Označeno tagem

4 thoughts on “Jak jsem ukazovala bookmarklety

 1. kovlud píše:

  Nenapadlo by mě z takového tématu udělat samostatnou hodinu. 🙂 Mám problém s dotepub, funguje mi jen v Chromu, ne ve Firefoxu a nemůžu přijít na to proč. Kolik žáků má čtečku? (Píšeš, že někteří se čtečkami pracují.)

 2. Jitka Rambousková píše:

  Asi 3 se tvářili, že ono ano, ale blíž jsem to nezkoumala. Ale poptám se 🙂

 3. Anonymní píše:

  Asi 3 se tv????ili, ??e ono ano, ale bl???? jsem to nezkoumala. Ale popt??m se 🙂

 4. Lenkari píše:

  Zase inspirace jak hrom. Pro moje zaky budu muset hoodne zjednodusit, ale sama se tesim, jak nektere zminene odkazy okouknu Díky 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy