Jak dělali myšmapy ve SpiderScribe

V dějepise jsme zkusili vytvořit myšlenkové mapy ve službě SpiderScribe. Žáci už měli poměrně bohatou zkušenost s tvorbou map ručně, takže se při tvorbě nemuseli soustředit na to, co vlastně myšlenková mapa je. Vlastní tvorba v této službě je velmi jednoduchá, proto žádné velké vysvětlování obsluhy nebylo potřeba, registrace byla také bezproblémová. Důvodem, proč jsem zvolila SpiderScribe, bylo jednoduché sdílení. Po založení mapy všichni hned nasdíleli mapu pro mne a měla jsem okamžitou kontrolu práce. Chtěla jsem nastavit sdílení pro čtení, do jejich prací jsem zasahovala.

Všichni dostali stejný text o TGM a ve dvojicích ho rozebírali a transformovali do mapy. Někdy pracovala dvojice u jednoho PC, někde mapu sdíleli a pracovali každý na části mapy. Výsledek byl zápisem a na jeho základě jsem další hodinu osobnost TGM rozebrali.

Pokud váš web podporuje iframe, tak můžete celou mapu do stránek vložit. Pokud nepodporuje, tak můžete vložit alespoň odkaz. Všechny práce můžete najít v galerii, kterou máme i na webu třídy.

Pokud si chcete vybrat jinou službu, tak doporučuji článek na http://ittechvevyuce.blogspot.com/, kde najdete jejich přehled i s krátkým hodnocením.

 

Reklamy
Označeno tagem , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy