Jak dělali komiksy podle A.Jiráska

Tentokrát jsem sáhla po adrese http://stripgenerator.com/.

Před první hodinou jsem stáhla video z jejich stránek, aby nebyly potíže, až jich to bude pouštět 22 současně. A první hodinu jsem dala samostudium. Každý si pustil video a podle něj se učil s tvorbou komiksů pracovat. Někdo se podíval na celé video a pak se vrhl do práce, někdo si video krokoval a zkoušel po částech. Nechala jsem to úplně na nich, jak jim to vyhovovalo. Každý si vyzkoušel vytvořit komiks na libovolné téma a uložení do galerie. Tvářila jsem se, že nejsem ve třídě a radili si sami mezi sebou, jak kdo co pochytil. A na závěr dostali za úkol nastudovat Staré pověsti české a vybrat si jednu ke zpracování.

Druhou hodinu už pracovali každý na svém tématu. Jediné omezení bylo, že komiks bude mít alespoň čtyři obrázky. V průběhu práce jsem si nachystala formulář v googlovských dokumentech na odevzdání, abych se nějak dobrala uložených výsledků. Je asi jasné, že někteří na začátku zběsile projížděli internet a hledali, co to vlastně ty pověsti jsou. 

Jak to nakonec dopadlo, posuďte sami.

Co se povedlo?

Myslím, že téma nebylo od věci. Komiksy taky docela zaujaly.

Co se nepovedlo nebo může být problém?

Protože jsme se neregistrovali, museli stačit komiks udělat za hodinu a už není možné ho editovat. A pokud se zdržovali hledáním tématu, tak „měli honičku“. Nefunguje č a š, takže pokulhává čeština a lepší by bylo třeba použít angličtinu. A pro Horymíra chyběl kůň, takže jezdí na všem možném i nemožném. 

Reklamy
Označeno tagem , , ,

One thought on “Jak dělali komiksy podle A.Jiráska

  1. PavkaHu napsal:

    Jitko, předně bych vyzdvihla to, že jsi nechala děti pracovat stylem, jaký jim vyhovuje. Je to jedna z velkých výhod návodů (nejen) na PC.Komiksy mne vážně pobavily. Na to, jak málo času měly děti na práci, jsou opravdu super.Díky, že ukazuješ, že to jde tvořivě a zajímavě.Pavlína

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Reklamy