3D modelování v Google Sketchup

Tenhle program od Google mne provokuje už chvíli. Slyšela jsem celkem chválu, ale nějak jsem nevěděla, jak na něj. A tento týden jsem jedno odpoledne konečně absolvovala krátké školení. A naprosto mne uchvátil. Základní práce je velmi jednoduchá a intuitivní, výsledky hned zřetelné. Hned jsem program zkušebně předhodila v hodinách informatiky a byl to úspěch na otevřené scéně.

Kdybyste měli chuť, tak stahujte na http://sketchup.google.com/ (česky je v.6, anglicky už v.8). Podívejte se na instruktážní videa, buď přímo na stejných stránkách nebo třeba na Google Sketchup for Dummies. Stáhněte si příručku v pdf – má jenom 390 stránek. A někam daleko vyžeňte všechny okolo, protože už nebudete mít čas na nic a na nikoho 🙂 Osobně zatím bojuji se základy, něco poslouchá, něco trošku míň.

Určitě ho zařadím do programů, které budu v hodinách používat, takže se zde ještě objeví.

 

Označeno tagem , ,

3 thoughts on “3D modelování v Google Sketchup

  1. pavkahu píše:

    Tedy Jitko! Krásná práce. Dalo by se využít v matematice? Napadá Tě nějaká aktivita kromě samotné tvorby? Tvorba nákresů, návodů, popisků?

  2. Jitka Rambousková píše:

    Určitě trénink prostorové představivosti (viz diskuse o problémech v matice) a obecně práce s modelem. Má to i možnost měření a kótování, práce s průměty …. Určitě se najde spousta možností.

  3. Lukáš píše:

    SketchUp je fajn program. Z vlastní zkušenosti vím, že dovede zabavit lépe, než hraní her. Hlavně se v tom dá vymodelovat naprosto cokoliv.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: