Jak malovali v Sumopaint

Jak tak postupně stěhuji programy do okna webového prohlížeče, tak http://www.sumopaint.com je můj oblíbený grafický editor pro výuku.

Proč? Funguje spolehlivě, zatím mne při výuce „nevyšplouchl“. Má dobrou nápovědu se spoustou videi (http://www.sumopaint.com/help/). Má vrstvy (layers). Celé okno programu se dá vložit do www stránky. Líbí se.

Nějaké slabiny? Pro někoho může být problémem Ctrl+C a Ctrl+V, protože neumí využívat schránku operačního systému. Pro někoho absence češtiny, ale osobně se domnívám, že je třeba využívat programy i v angličtině. A slabinou může být i nutnost online připojení

V galerii je několik wallpaperů, které letos dělali deváťáci. Na začátku byly stejné obrázky, které jsem jim dala k dispozici a ukazovali jsem si na nich, co podobný program dovede. Pro další inspiraci se podívejte do galerie na domovské stránce programu.

Reklamy
Označeno tagem ,

4 thoughts on “Jak malovali v Sumopaint

 1. pavkahu píše:

  Krásné, krásné. Nechtěla bys popsat práci podrobněji? Sumo jsem nechávala pravidelně dětem na IT o přestávkách, ale takovéhle nádhery mi tam tedy nevytvořili…

 2. Jitka Rambousková píše:

  Ono je to hodně o správně zvolených obrázcích a pak o práci s vrstvou s jejími vlastnostmi. Když tak napíšu nějaký článek, ale velký odborník taky nejsem.

 3. Anonymní píše:

  Ono je to hodn?? o spr??vn?? zvolen??ch obr??zc??ch a pak o pr??ci s vrstvou s jej??mi vlastnostmi. Kdy?? tak nap????u n??jak?? ??l??nek, ale velk?? odborn??k taky nejsem.

 4. hanapila píše:

  Jitko, díky za inspiraci. Jak tady někde také píšeš, je toho strašně moc, ale mým seminaristům můžu dát další nástroj na hraní a tvoření 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy