Prezentujeme s Popplet(em)

Jedna ze služeb, která proběhla různýmí weby a Twitterem je Popplet – http://www.popplet.com/. Vyžaduje registraci, umožňuje spolupráci a výsledkem je myšlenková mapa jako prezentace. Nebo prezentace jako myšlenková mapa? Prostě takový pavouk a využití je na vás.

Co se mi líbí? Pracuje se velmi, velmi snadno – prostě dvakrát klepnete na ploše a už je vše jasné. Lze vkládat i videa, jenom je musíte najít přímo v Poppletu. Obrázky vkládáte ze svého PC, buď do samostatného okna nebo je lze přidat k textu a internetový odkaz začínající http:// je okamžitě funkční. Ve své prezentaci můžete spustit i prezentační mód a připravit pořadí okýnek. Velmi snadno ho i smažete a musíte začít od začátku, to jsem bohužel také vyzkoušela a navíc přímo v hodině. Pěkně dopadl tisk do pdf.

Co mi nevyhovuje? Trošku čeština. Diakritika je bez problémů, ale někdy přepíná na obyčejné písmo. Nemůžu nastavit velikost okna pro vložení do stránek, ale to je drobnost, a vloženou prezentaci ve stránce neotevřu ve „full screenu“, což mi přijde horší. Pokud by mi na práci hodně záleželo, asi by mi vadilo, že si ji nijak neuložím.

http://www.popplet.com/app/#/11031

Jak na to? (http://www.undertenminutes.com/)

http://www.viddler.com/explore/undertenminutes/videos/11/

Reklamy
Označeno tagem ,

One thought on “Prezentujeme s Popplet(em)

  1. pavkahu píše:

    Jitko, to je prima. Vybavuji si, že jsem si s Poppletem také hrála a nějak jsem nemohla přijít na to, jestli je to prostředí pro prezentaci nebo myšlenkové mapy. Nakonec jsem usoudila, že pro každou z těchto funkcí znám lepší prostředí a šla jsem zase dál.Jsem ráda, že jsi vytrvala a můžeš nám tak podat celkovou informaci o možnostech a nemožnostech aplikace. Díky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy