Jak točili video

Po prezentacích, po interview s Marií Terezií, dvou plakátech na edu.glogstru, došlo v dějepise na video. Když jsem jedno interview s císařovnou dostala jako video a ještě mělo velký úspěch ve třídě, uzrála ve mě myšlenka zkusit to se všemi.

Nejdřív jsem se opatrně zeptala, zda je to možné technicky (mobily, foťáky,…). Ukázalo se, že to problém není a za to je chuť. Nijak jsem nestanovovala formát, jenom jsem chtěla přinést soubor na flashce (abych nemusela řešit stahování z mobilů) nebo nahrát přímo na YouTube.com. A taky, že ustojím horší obraz, ale chci slyšet co říkají.

Tématicky bylo zadání o událostech kolem roku 1848. A formálně to měly být zprávy v TV, buď hlášení nebo reportáž a rozsah 2 až 3 minuty. (Jaká TV na ně nejvíc působí je jasné, že.). Na zpracování dostali 14 dní.

Jak se pak přiznali, točili reportáže často celé odpoledne. A to bylo jen točení, ještě další čas zabrala příprava. Někteří přibrali i spolužáky z vedlejších tříd.

Nejsem sice se vším spokojena, ale nějak se začít musí. Ale na druhou stranu si všichni budou pamatovat, jak dopadla revoluce i Itálii!

PS. Holky to braly moc vážně, kluci si to užili a bavili se.

Reklamy
Označeno tagem ,

3 thoughts on “Jak točili video

  1. pavkahu napsal:

    Velká pochvala pro paní učitelku. Dovolila dětem legálně (a smysluplně) využít technologie, které žáci považují za zábavné.

  2. lenkari napsal:

    to nemá chybu, máš je krásně namotivované 🙂

  3. Jitka Rambousková napsal:

    Když už ten děják neumím, tak musím zaujmout něčím jiným 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Reklamy